Galca o duce pe Espanyol tot mai aproape de retrogradare! Villarreal a egalat in minutul 88 si catalanii au deja cinci meciuri consecutive fara victorie in Primera

galca-villarrealCostel Galca nu a reusit sa obtina victoria cu Espanyol nici in etapa a 21-a din La Liga. Fostul antrenor al Stelei a fost la un pas sa produca, sambata, una dintre surprizele rundei, pe teren propriu, insa echipa sa a fost egalata pe final de Villareal, iar meciul s-a terminat la egalitate, scor 2-2.

Espanyol a deschis scorul dupa doar 4 minute, prin Felipe Caicedo, Villareal a egalat peste 20 de minute, prin Manuel Trigueros, apoi Gerard Moreno a facut 2-1 cu cinci minute inainte de pauza. Villareal a egalat totusi in minutul 89, dupa o lovitura de cap trimisa de Musacchio.

Dupa acest rezultat, Espanyol se afla provizoriu pe locul 13 in clasament, cu 22 de puncte, la doar cinci puncte de retrogradare. Obiectivul este clasarea in primele 10 locuri.

Este al doilea rezultat de egalitate in cele 9 partide pe care Espanyol le-a disputat cu Galca pe banca. Din pacate, venirea lui Galca nu a produs socul asteptat, catalanii avand doar un succes in campionat si unul in Cupa sub comanda fostului antrenor stelist.

Pentru Galca urmeaza insa un meci de foc, pe Santiago Bernabeu, impotriva lui Real Madrid, pe 31 ianuarie, de la ora 21:30.