Continua seria neagra pentru Costel Galca. Espanyol Barcelona, a patra infrangere consecutiva!

getafe-espanyolEchipa antrenata de romanul Costel Galca isi continua parcursul dezastruos din acest an dupa inca un esec, 1-3 pe terenul lui Getafe, in etapa a 20-a din La Liga.

Meciul de pe „Coliseum Alfonso Perez” a inceput bine pentru Espanyol, Hernan Perez deschizand scorul in minutul 26. Pana la pauza, insa, Pedro Leon si Pablo Sarabia au intors scorul, Getafe aratand in multe momente ca este echipa superioara.

In minutul 57, echipa lui Galca a trecut pe langa egalare, dar executia din lovitura libera a lui Salva Sevilla a lovit bara. Getafe a raspuns imediat, prin Pedro Leon, dar fostul fotbalist al Realului a lovit si el bara in minutul 71. In prelungiri, Sarabia a pasat decisiv pentru Moi Gomez, care a stabilit scorul final cu o executie frumoasa.

Getafe – Espanyol s-a terminat 3-1, iar Galca a ajuns la sase meciuri consecutive fara victorie pe banca echipei catalane. Espanyol a cazut pe locul 14 si este la doar 5 puncte deasupra liniei retrogradarii.