CS „U” Craiova, victorie in primul amical al iernii. Fanii lui Hallescher au facut spectacol pirotehnic!

torte-craiova-amicalEchipa din Banie a castigat primul meci amical din acest an, disputat in cantonamentul din Turcia, scor 2-1 impotriva lui Hallescher, din a liga a treia germana.

Aproape 100 de fani nemti au facut deplasarea in Turcia, la Belek, unde au realizat un spectacol pirotehnic de zile mari. Majoritatea suporterilor lui Hallescher au prins cate o torta inaintea meciului si la pauza, iar fumul abundent l-a obligat pe arbitru sa amane cateva minute fluierul de start de fiecare data.

Simon Mazarache a deschis scorul pentru olteni in min. 26, care si-au dublat avantajul dupa un autogol al germanilor, 8 minute mai tarziu. Echipa din 3.Bundesliga a punctat in minutul 58, in urma unui corner.

Echipa folosita de directorul tehnic Daniel Mogosanu si antrenorul Victor Naicu: Straton – Achim (Dumitras, ’46), Acka, V. Iliev, Vatajelu – Madson, Zlatinski, Mateiu, Bancu (Baluta, ’56) – A. Ivan (Petre, ’89), Mazarache (Hergheligiu, ’46).

Etichetat cu: , , , , , , , ,