Kuznetsova castiga trofeul la Sydey, la patru ore distanta dupa victoria in fata Simonei Halep

KuznetsovaSvetlana Kuznetsova a castigat finala turneului WTA de la Sydney la cateva ore dupa ce a trecut de Simona Halep in semifinale. Rusoaica nu i-a dat nicio sansa portoricancei Monica Puig, de care a trecut in 55 fr minute, cu scorul de 6-0, 6-2.

Finala de la Sydney s-a disputat la patru ore distanta de la meciurile din semifinale, acestea fiind amanate de joi din cauza ploii.

Kuznetsova a jucat vineri dimineata cu Simona Halep, pe care a invins-o cu scorul de 7-6, 4-6, 6-3, iar dupa o foarte scurta pauza, in care a fost nevoita sa mearga si la conferinta de presa, a revenit pe teren pentru finala.