Programul meciurilor de pregatire ale echipelor din Liga I

liga_1-1185567351Cele 14 echipe din Liga 1 au inceput pregatirea pentru reluarea sezonului, iar in pauza competitionala si-au fixat cateva meciuri de verificare.

Dolce Sport prezinta programul complet al meciurilor amicale:

Joi, 14 ianuarie​
Chiajna – AS Bisceglie Calcio

Vineri, 15 ianuarie
Viitorul – Slaven Belupo

Sambata, 16 ianuarie
CSU Craiova – Hallescher
Petrolul – Gostaresh Foland

Duminica, 17 ianuarie
Astra – Kuban Krasnodar

Luni, 18 ianuarie
Viitorul – Vasas Budapesta
Petrolul – Atyrau

Marti, 19 ianuarie
Steaua – Young Boys Berna
ACS Poli – National Sebis

Miercuri, 20 ianuarie
Astra – Karmiotissa

Joi, 21 ianuarie
Viitorul – NK Koper
Pandurii – Karlsruher
CSU Craiova – Vardar Skopje

Vineri, 22 ianuarie
ASA Tg. Mureș – FC Zira
CSMS Iasi – Sopron

Sambata, 23 ianuarie
Dinamo – Shijiazhuang
Pandurii – Munchen 1860

Duminica, 24 ianuarie
CSMS Iasi – Lokomotiv Plovdiv
CFR Cluj – Tom Tomsk

Luni, 25 ianuarie
ASA Tg. Mures – Jagiellonia Bialystok
Petrolul – PFC Montana

Marti, 26 ianuarie
Dinamo – Aris Limassol
Steaua – Ujpest

Miercuri, 27 ianuarie
Pandurii – Sparta Praga
CFR Cluj – Kuban Krasnodar

Joi, 28 ianuarie
Dinamo – FK Ural
CSMS Iasi – Sihura Saşhere
CSU Craiova – MTK Budapesta
Petrolul – Karpaty Lvov

Vineri, 29 ianuarie
Steaua – Sturm Graz

Sâmbătă, 30 ianuarie
Viitorul – Vorskla Poltava
Pandurii – Dinamo Moscova
ASA Tg. Mures – Slovan Liberec
CFR Cluj – FC Ural

Duminica, 31 ianuarie
Steaua – Ludogoret
CSMS Iasi – Zbrojovka Brno
CSU Craiova – FC Paksi

Luni, 1 februarie
Dinamo – Ruch Chorzow
Steaua – Metalist Harkov

Marți, 2 februarie
CSMS Iasi – Bohemians Praga
CFR Cluj – FK Atlantas

Miercuri, 3 februarie
Viitorul – Levski Sofia
CSU Craiova – Slovan Bratislava

Joi, 4 februarie
Steaua – Djurgardens
CSU Craiova – FC Sioni Bolnisi

Vineri, 5 februarie

Sambata, 6 februarie​
Steaua – AS Trencin

Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj251013
2Astra Giurgiu21109
3FCSB21109
4CS U Craiova19107
5FC Botosani19106
6ACS Poli Timisoara17101
7Dinamo Bucuresti16105
8CSM Poli Iasi1310-2
9FC Voluntari1110-3
10FC Viitorul1110-3
11OSK Sf Gheorghe1010-8
12Concordia Chiajna510-6
13Gaz Metan Medias410-17
14Juventus Bucuresti310-11