Simona Halep va juca in sferturile de finala ale turneului de la Sydney, miercuri, de la ora 7:00. Adversara nu a castigat niciodata in fata romancei

pliskova-si-halepIn sferturile de finala ale turneului de la Sydney, Simona Halep va juca impotriva cehoaicei Karolina Pliskova, locul 11 in lume si cap de serie numarul 5 la turneul australian. Partida este programata a doua pe terenul Ken Rosewall, cu incepere de la ora locala 16:00, adica 7:00 dimineata la Bucuresti.

Pliskova a pierdut ambele meciuri disputate in fata Simonei Halep, ambele anul trecut: in finala la Dubai si in optimi la Indian Wells, ambele turnee fiind castigate de jucatoarea noastra.

In optimile turneului de la Sydney, Karolina Pliskova a invins-o pe rusoaica Anastasia Pavlyuchenkova, scor 6-3, 6-0, dupa ce reusise sa treaca, in primul tur, cu scorul de 6-4, 6-2, pe Ana Ivanovic.