VIDEO / Florin Andone, gol si pasa decisiva pentru Cordoba! Atacantul de 22 de ani a sarbatorit a noua reusita din Liga Adelante intr-un mod inedit

florin_andone-ochelariInternationalul Florin Andone continua sa faca senzatie la Cordoba, in liga a doua din Spania! Atacantul de 22 de ani a fost din nou decisiv pentru echipa sa, in victoria cu Mallorca, scor 3-1.

La cateva zile de la prelungirea contractului cu Cordoba, Andone a reusit sa inscrie al noualea sau gol al sezonului pentru andaluzi. Atacantul roman a deschis scorul in minutul 17 al partidei de pe „Nuevo Arcangel”, cu un sut in cross din marginea din stanga a careului.

Andone a tinut sa sarbatoreasca reusita intr-un mod inedit, cu o pereche de ochelari de soare pe ochi. Romanul a reusit si un assist, in minutul 26, pentru Xisco, la golul de 2-0 al andaluzilor. Andone a mai marcat o data, in minutul 37, dar reusita a fost anulata pentru un presupus ofsaid.

In minutul 86, antrenorul Jose Oltra l-a schimbat pe Andone cu Raul de Tomas. Romanul, care era la un cartonas galben de suspendare, a iesit in aplauzele spectatorilor andaluzi.

Cordoba s-a impus in final cu 3-1 si a urcat pe locul 2 in clasament, cu 36 de puncte, trei mai putine decat liderul Deportivo Alaves.

Prin reusita de aseara, Florin Andone a urcat pe podium in clasamentul marcatorilor, cu 9 goluri, la egalitate cu Yuri, SD Ponferradina, dar dupa dupa David Rodriguez, AD Alcorcon, si Sergio Leon, Elche, fiecare cu 11 goluri.

Etichetat cu: , , , , , , , ,