FC Barcelona a dat de pamant cu Espanyol si e ca si calificata in sferturile Cupei Spaniei

barca-gol-cu-espanyolEspanyol Barcelona, echipa pregatita de romanul Costel Galca, a fost invinsa fara drept de apel de rivala FC Barcelona, in optimile Cupei Spaniei, mansa tur. Partida s-a disputat pe Nou Camp, unde trupa lui Luies Enrique a defilat, scor 4-1.
Scorul a fost deschis de Caceido, iar Espanyol parea ca isi va vinde din scump pielea, dupa ce in urma cu cateva zile terminase in campionat, pe teren propriu, 0-0.

Din pacate, egalarea a venit la patru minute distanta, cand Messi a punctat din pasa lui Iniesta, iar in finalul primului mitan si-a adus echipa in avantaj cu un gol din lovitura libera, de la peste 23 de metri, mingea zguduind serios bara transversala a portii lui Pau. Dupa pauza a existat o singura echipa, FC Bracelona, care a mai punctat de alte doua ori. Mai intai prin Pique, in minutul 49, pentru ca Neumar sa stabileasca scorul final in minutul 88.

Dupa golul trei incasat, Espanyol a pierdut doi jucatori pentru retur, Hernan Perez si Diop fiind eliminati la un interval de trei minute.