Al Ittihad a facut scor la revenirea lui Victor Piturca pe banca

victor-piturca-ittihadIn primul meci cu Victor Piturca pe banca, Al Ittihad s-a impus cu 4-1 in fata lui Al Taawon, intr-un meci din etapa a 13-a din Arabia Saudita.

In prima repriza, singurele evenimente au fost eliminarile lui Qasai (Ittihad) si Moad (Taawon).

Formatia din Jeddah a deschis scorul in minutul 54, cand Lucian Sanmartean a pasat decisiv pentru Rivas. 2-0 s-a facut peste doar trei minute, dupa autogolul lui Alabsi. Al Taawon a redus din diferenta prin Al Ruwaili, in minutul 68, insa, pe final, Ittihad a mai marcat de doua ori, prin Abusabaan (87) si Fallatah (90+2).

In urma acestui rezultat, Al Ittihad a depasit-o pe Al Taawon si a urcat pe podium. Echipa lui Piturca are 23 de puncte, cu sapte mai putin decat Al Ahli si Al Hilal.