Nicolo Napoli: „In locul sa fie 2-1 pentru noi, a fost 2-1 pentru ei”. Antrenorul Iasiului, chemat la Comisia de Disciplina in ziua meciului din Cupa!

nicolo-napoliAntrenorul lui CSMS Iasi, Nicolo Napoli, a declarat dupa eliminarea din sferturile de finala ale Cupei Romaniei ca meciul cu CFR Cluj a fost unul echilibrat iar in final echipa sa putea obtine victoria.

A fost un meci echilibrat. Noi am incercat sa castigam, dar am intalnit o echipa buna si in ciuda jocului echilibrat am ratat calificarea in faza urmatoare a competitiei. Am inceput bine, am avut o mare ocazie prin Vasile Gheorghe si am intrat la pauza la egalitate.

In repriza secunda le-am cerut jucatorilor sa forteze, insa cei care au inscris au fost clujenii. Am revenit in joc, am dominat, am reusit sa egalam si pe final ne-am dorit victoria. Din pacate, la unul dintre contraatacuri, CFR ne-a prins descoperiti si in locul sa fie 2-1 pentru noi, a fost 2-1 pentru ei„, a afirmat Nicolo Napoli.

Altfel, tehnicianul italian a fost chemat la Bucuresti, pentru a fi judecat de Comisia de Disciplina a FRF in scandalul pariurilor, chiar in ziua meciului cu CFR Cluj! Iesenii au cerut o amanare, pentru ca nu era posibil ca Napoli sa fie prezent la sedinta de la FRF, apoi sa isi conduca echipa, de pe banca tehnica, in partida disputata pe stadionul „Emil Alexandrescu”. „Nu pot sa inteleg, este fara precedent o asemenea chestiune, ca antrenorul sa fie chemat la Comisia de Disciplina, cand el participa la o competitie organizata de Federatia Romana de Fotbal„, a declarat, in acest sens, Florin Prunea, presedintele lui CSMS Iasi, la Digi Sport.