S-au tras la sorti 16-imile de finala ale Ligii Europa! Fiorentina-Tottenham, Dortmund-Porto, Marseille-Bilbao si Villarreal-Napoli, printre cele mai interesante dueluri

road-to-basel

UPDATE / Programul meciurilor urmeaza sa fie stabilit ulterior.

UPDATE – Meci 16 / AS Saint-Etienne – FC Basel

UPDATE – Meci 15 / Villarreal – Napoli

UPDATE – Meci 14 / Sporting CP – Bayer Leverkusen

UPDATE – Meci 13 / Sevilla FC – Molde FK

UPDATE – Meci 12 / Olympique Marseille – Athletic Bilbao

UPDATE – Meci 11 / Sahtior Donetk – Schalke 04

UPDATE – Meci 10 / FC Sion – SC Braga

UPDATE – Meci 9 / Galatasaray – Lazio

UPDATE – Meci 8 / Sparta Praga – FC Krasnodar

UPDATE – Meci 7 / Augsburg – Liverpool

UPDATE – Meci 6 / Midttjylland – Manchester United

UPDATE – Meci 5 / Anderlecht – Olympiacos

UPDATE – Meci 4 / Fenerbahce – Lokomotiv Moscova

UPDATE – Meci 3 / Borussia Dortmund – FC Porto

UPDATE – Meci 2 / Fiorentina – Tottenham Hotspur

UPDATE – Meci 1 / Valencia – Rapid Viena

Fazele grupelor UEFA Europa League, sezonul 2015-2016, s-au incheiat saptamana trecuta, cand am aflat si numele ultimelor echipe calificate in primavara. Primele meciuri ale 16-imilor se vor juca pe 18 februarie, iar returul, pe 25 februarie.  Tragerea la sorti a tabloului va putea fi urmarita in format LIVEtext pe www.SPTFM.ro, dupa ora 13:00.

Urna 1: Molde, Liverpool, Krasnodar, Napoli (echipa lui Vlad Chiriches), Rapid Viena, Braga, Lazio (echipa lui Stefan Radu), Lokomotiv Moscova, Basel, Tottenham, Schalke, Bilbao, Manchester United, Leverkusen, Olympiacos, FC Porto.

Urna 2: Fenerbahce, Sion, Dortmund, Midtjylland, Villarreal, Marseille, Saint-Etienne, Sporting, Fiorentina (echipa lui Ciprian Tatarusanu), Anderlecht, Sparta Praga, Augsburg, Sahtior Donetk (echipa antrenata de Mircea Lucescu), Galatasaray, FC Sevilla (detinatoarea trofeului) si Valencia.

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL EXTERN, Liga Europa

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26