Bergodi, dupa victoria cu Voluntari: ”Tragem linie dupa 20 decembrie. Nu stiu ce decizie va lua conducerea”. Multescu s-a plans de arbitraj

Cristiano_BergodiASA Tg Mures s-a impus cu 2-0 in ”Groapa”, in fata lui FC Voluntari si se mentine pe ultimul loc care duce in play-off. Multumit de joc si de rezultat, Cristiano Bergodi a anuntat ca o decizie in privinta viitorului sau pe banca ardelenilor va fi luata dupa 20 decembrie, data la care este programat ultimul joc din 2015.

Vedem dupa 20 decembrie, atunci se trage linie si vedem care au fost problemele. Nu stiu ce decizie va lua conducerea. Eu nu am facut nimic ca sa iasa ceva rau pentru mine. A iesit acest articol in presa ca am reziliat contractul, ca sotia nu era de acord. M-a deranjat acest lucru. Nu stiu ce se intampla.

Eu merg inainte. Lucrez cu echipa si incerc sa imi fac treaba. Sunt de doua luni si jumatate aici si nu e usor cand gasesti probleme. Am avut multe probleme si am jucat mereu in deplasare.

Foarte, foarte importanta a fost aceasta victorie. Ne da moral si 3-4 puncte fata de echipele urmaritoare, Iasi si Craiova, si era foarte important sa castigam acest meci.

Am jucat bine in prima repriza, dar in primele 10 minute din cea de-a doua am fost superficiali. Echipa a avut un joc bun si felicit baietii. Era ceata si nu am vazut daca Pancone a atins mingea cu mana la golul anulat”, a declarat Bergodi, conform Digi Sport.

De partea cealalta, Gigi Multescu a contestat arbitrajul si-l considera pe centralul George Gaman vinovat pentru esecul Voluntariului.

Am luat goluri din cauza unor stangacii ale noastre din prima repriza, dar si a sansei de care au avut parte adversarii. Penalty-ul a fost acordat foarte usor, trebuia sa fie fault pentru noi si cartonas. In prima repriza jocul nostru a suferit. Cu toate astea, si cu toate erorile de arbitraj, in repriza a doua a fost un antrenament cu public.

Maniera de arbitraj a fost incalificabila, i-a luat pana si mingea unui jucator de-al meu. Mai trebuia sa ia mingea si sa dea gol, atunci il si felicitam. Sunt promovati niste arbitri care nu au valoare de Divizia A si fac praf toate meciurile. Noi, din sapte meciuri, am fost nedreptatiti in sase. Sa joci contra 14 e greu. Gresesc, au fost 12, pentru ca tusierii au mai incercat sa semnalizeze. Mi-au si spus ca au incercat sa semnalizeze, i-au spus si in casca, dar nu a vrut”, a precizat Multescu.