Intr-un amical, Dinamo a invins pe FC Olt, dar Rednic e nemultumit: „Strainii ma dezamagesc tot mai mult!”. Danciulescu a jucat titular!

dinamo-amical-la-fc-oltMircea Rednic s-a declarat nemultumit de mai multi jucatori, dupa amicalul disputat de Dinamo pe terenul lui FC Olt, castigat de „caini”, scor 4-1, dupa ce la pauza a fost 0-1.

A fost un amical util inainte de meciul cu Steaua, dar acolo va fi altceva. Va fi alta atmosfera si ar fi bine sa se joace pe Arena Nationala. Azi am dat posibilitatea tuturor sa joace, dar nu am fost multumit de atitudinea lor. Aici este vorba de respect. Nu poti sa fii dominat de o echipa care este pe cale de disparitie.

Le-am atras atentia jucatorilor, dar nu au inteles. La iarna ne vom desparti de mai multi fotbalisti. Eu sunt foarte sever si foarte drastic cu unii jucatori, mai ales cu cei straini„, a spus Rednic la Dolce Sport.

Rednic a vorbit si despre Gnohere, care a marcat trei goluri cu FC Olt, si l-a laudat pe atacantul francez.

«Bizonul» este un atacant bun, caruia daca ii dai mingea in fata portii marcheaza trei goluri din trei ocazii. Asta inseamna sa fii atacant. Mai are mult de lucru. in continuare este nepregatit si face eforturi sa se slabeasca„, a adaugat antrenorul.

In echipa de start a ros-albilor, Mircea Rednic a surprins pe toata lumea si l-a trimis din primul minut pe Ionel Danciulescu, 38 de ani, actualul director sportiv. Oficialul a evoluat in primele 25 de minute ale meciului disputat chiar in orasul unde s-a nascut si a debutat ca fotbalist.

Danciulescu s-a retras in 2013, iar de atunci a ocupat mai multe functii in cadrul clubului Dinamo. Directorul sportiv al clubului din „Stefan cel Mare” a considerat ca acest meci ar fi cel mai potrivit pentru a fi ultimul in tricoul lui Dinamo. Dupa ce a iesit de pe teren, Danciulescu a primit un buchet de flori din partea lui Mircea Rednic.

Dinamo a evoluat in formula: Abraham – Feussi, Marc, Puljici, Ghomsi – Van Haaren, Serban – Gavrila, Matei, Shalaj – Danciulescu

Au mai jucat: Fai, Gnohere, Corbu, Vojnovici si Mevlja

Au marcat: Gnohere (60′, 66′, 78′), Matei (55′) / Ragoveanu (35′)