REZULTATE / Liga 3, etapa 12. S-au incheiat toate meciurile din aceasta runda. Cea mai categorica victorie a fost obtinuta de Metalosport

viitorul-IICu doua etape pana la finalul turului, Liga 3 si-a continuat traseul cu etapa a 12-a. Noua partide s-au desfasurat vineri, in timp ce grosul s-a disputat sambata, de la ora 14:00.

Cea mai clara victorie a fost obtinuta de Metalosport Galati, 8-0 cu Atletico Vaslui. In aceasta runda s-au inregistrat mai multe scoruri categorice, cum ar fi 5-0, 5-1, 4-0 su 3-0.

REZULTATE COMPLETE:

SERIA I

13 noiembrie, ora 14:00
Olimpia Ramnicu Sarat – Cetatea Targu Neamt 2-1
CSM Pascani – Aerostar Bacau 2-2
Metalosport Galati – Atletico Vaslui 8-0

14 noiembrie, ora 14:00
Petrotub Roman – Sporting Liesti 3-0
CS Panciu – stiinta Miroslava 1-1
FC Zagon – Sepsi OSK Sfantu Gheorghe 0-3
Inter Dorohoi – Bucovina Radauti 2-2

SERIA A II-A
13 noiembrie, ora 14:00
Juventus Bucuresti – Gloria Popesti Leordeni 4-0
Vointa Snagov – Viitorul Domnesti 5-0

14 noiembrie, ora 14:00
FC Viitorul II – Dinamo II Bucuresti 1-2
Petrolistul Boldesti – Metaloglobus Bucuresti 0-1
Unirea Slobozia – Inainte Modelu 2-2
CSM Oltenita – Delta Dobrogea Tulcea 0-2

CS Tunari sta

SERIA A III-A
13 noiembrie, ora 14:00
Inter Olt Slatina – Concordia Chiajna II 2-1

14 noiembrie, ora 14:00
CS Stefanesti – Sporting Rosiori 0-0
FC Aninoasa – Atletic Bradu 0-0
CS Podari – Urban Titu 3-0
CN Dinicu Golescu – SCM Pitesti 3-0
AFC Harman – FC Voluntari II 1-5
Sporting Turnu Magurele – CS Afumati 1-0

SERIA A IV-a
13 noiembrie, ora 14:00
National Sebis – CSM Lugoj 2-0
CNS Cetate Deva – ASU Poli Timisoara 2-3
CS U Craiova II – Magura Cisnadie 3-0
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Minerul Motru 4-1

14 noiembrie, ora 14:00
FC Hunedoara – ACSO Filiasi 2-0
Performanta Ighiu – Metalurgistul Cugir 2-0
CS Ineu – Millenium Giarmata 1-0

Pandurii II sta

SERIA A V-a
13 noiembrie, ora 14:00
FC Zalau – Industria Galda 0-2

14 noiembrie, ora 14:00
Avantul Reghin – CS Osorhei 4-0
AFC Odorheiu Secuiesc – CS Iernut 1-4
ASF Comuna Recea – Sanatatea Cluj 4-2
Unirea Jucu – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 2-0
Unirea Dej – Luceafarul Balan 3-0
Luceafarul Oradea – CSM Sighetu Marmatiei 1-1

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26