UPDATE / CSA Steaua si CSM Olimpia Bucuresti s-au calificat in semifinalele SuperLigii CEC Bank

CSM-Olimpia-Bucuresti-DinamoEchipa de rugby CSA Steaua Bucuresti s-a calificat in semifinalele SuperLigii CEC Bank dupa ce a invins-o, in aceasta dupa-amiaza, pe CS Universitatea Cluj cu scorul de 48-8 (17-3), intr-un meci de baraj jucat pe stadionul din Ghencea.

In acest format al SuperLigii, ”ros-albastrii” au fost nevoiti pentru a doua oara sa dispute un meci aditional, avand ca miza accederea in semifinale dupa disputarea unei singure manse de baraj. Adversara echipei din Ghencea, CS Universitatea Cluj, s-a clasat la sfarsitul play off-ului pe pozitia a sasea in clasament. In aceasta editie de campionat, stelistii ii invinsesera pe ardeleni de doua ori, chiar pe terenul acestora.

UPDATE / CSM Olimpia Bucuresti s-a calificat in semifinalele SuperLigii CEC Bank la rugby, gratie unui victorii, 27-22, dupa prelungiri, cu CS Dinamo Bucuresti, sambata, pe Stadionul Olimpia din Capitala, in meci de baraj.

Cele două echipe erau la egalitate, 19-19, dupa cele 80 de minute regulamentare, CSM egaland in ultimul minut printr-o lovitura de pedeapsa care a lovit mai intai bara. Punctele invingatorilor au fost marcate de Agiacai si Nichita, eseuri, respectiv Florin Vlaicu, cinci lovituri de pedeapsa si o transformare.