Iuliu Muresan: ”Au inceput mai bine ca noi, dar dupa 15-16 minute am echilibrat dupa care am dominat.”

iuliu-muresanCFR Cluj a invins-o pe Steaua cu 2-0 si a obtinut prima victorie in fata actualei campioane dupa o pauza de zece ani. Presedintele Iuliu Muresan a fost entuziasmat la final si a spus ca echipa lui Francisc Dican si-a dominat adversara la toate capitolele, iar primul gol a fost marcat in stilul Barcelona. In plus, acesta a zis ca ar fi de acord ca Gregory Tade sa se intoarca la CFR Cluj insa doar in cazul in care ar veni gratis, iar FCSB i-ar plati salariul.

I-am dominat pe cei de la Steaua la toate capitolele. Jocul in asamblu al nostru a fost foarte bun iar primul gol a fost marcat, ca sa zic asa, in stilul Barcelona.

Am fost echipa mai buna, mai concentrata, am si profitat, poate, de faptul ca Steaua a avut meci cu prelungiri la Baia Mare. Au inceput mai bine ca noi, dar dupa 15-16 minute am echilibrat dupa care am dominat.

Sper ca ne putem recupera punctele, dar totul depinde de TAS. E clar ca ei nu sunt pe un trend ascendent, dimpotriva! Cred ca a contat si meciul lor din Cupa. Am surprins Steaua si tactic, jucatorii au muncit mult, au alergat pe masura.

Daca ni-l dau gratis (n.r.-pe Tade) si platesc ei salariul, il luam inapoi. La stilul nostru de joc, ar da goluri. Noi jucam cu multe pase, ajungem la poarta adversa.

Daca cei de la Steaua vor avea rabdare cu el, atunci sunt convins ca va reveni la forma de la CFR”, a declarat Iuliu Muresan, conform Digi Sport.