EXCLUSIV / Danut Mandrila: „Meritam un egal cu Clinceniul!”

danut-mandrila-pojorataBucovina Pojorata, una dintre surprizele placute ale acestei editii de Liga 2, a oferit un nou meci spectaculos sucevenilor, dar Academica Clinceni a fost cea care a plecat cu toate punctele acasa, in etapa a 11-a.

S-a terminat 3-4 pentru ilfoveni, insa tehnicianul Danut Mandrila a dat dovada de fair-play felicitand adversarul.

E greu sa pierzi in minutele de prelungiri. Asta e, am intalnit o echipa care si-a declarat obiectivul, acela de a promova.

Am primit niste goluri de kinograma, dar si in urma unor greseli personale, iar cu o astfel de echipa nu ai voie sa gresesti atat de mult.

Era mai echitabil sa terminam la egalitate. Lipsa de experienta si de valoare si-a spus cuvantul intr-un final.”, a declarat antrenorul sucevenilor, Danut Mandrila, la „Fotbal la matineu”.