Radwanska, dupa victoria cu numarul 500 din cariera: „Meciul s-a jucat in primul set”

radwanska-victoria-500Agnieszka Radwanska, locul 6 WTA, a invins-o la Turneul Campioanelor pe Simona Halep, locul 2 WTA si principala favorita, si a eliminat-o din competie. Poloneza a declarat ca primul set, in care a reusit sa revina dupa ce a fost condusa cu 5-1 in tie-break, a reprezentat cheia meciului.

Cheia meciului a fost primul set. Am fost in fata, am gresit, am revenit apoi. Am jucat fiecare minge si am adunat puncte bune. Imi pare bine ca am castigat din nou premiul pentru lovitura anului, ma bucur ca tenisul meu e iubit de fani„, a declarat Radwanska, dupa ce a trecut de Halep, scor 7-6 (5), 6-1.

Radwanska a primit un buchet de flori din partea organizatorilor Turneului Campioanelor, deoarece in meciul cu Halep a obtinut a 500-a victorie a carierei.