Sumudica si-a „demolat” jucatorii, dupa meciul de la Brasov: „Era sa fac infract! A fost jenant pentru mine sa vad asa ceva […]”

sumudicaAntrenorul echipei Astra Giurgiu, Marius Sumudica, si-a criticat majoritatea jucatorilor, dupa ce in meciul din optimile Cupei Romaniei, de la Brasov, „stegarii” au revenit de la 0-3 si au egalat in a doua repriza trimitand meciul in prelungiri. Astra s-a impus pana la urma cu 4-3, printr-un gol marcat de Dandea in minutul 118.

Mai aveam putin si faceam infarct. Ce sa mai, totala lipsa de respect pentru ce inseamna fenomenul fotbal. Nu se poate sa conduci 3-0 si sa zici gata. Era sa ne coste scump. Am facut niste greseli impardonabile, nici in Divizia D nu poti sa faci asemenea greseli. O sa plateasca. Pana acum am inchis ochii, mi-a fost si rusine sa vin in fata dumneavoastra pentru felul cum au abordat ei a doua repriza.

Cateodata ii laud, dar acum a fost jenant ce s-a intamplat. Pentru mine este grav ce s-a intampat in seara asta si imi dau un semn de intrebare in relatia de respect in ce inseamna relatia antrenor- jucator.

Care nu ma respecta, pleaca, ca nu stau eu sa le dau explicatii. Am odihnit foarte multi jucatori, am vrut sa le dau sansa tuturor sa joace. Am avut 3-0 si dupa aia am tratat meciul de parca eram in curtea scolii. Nu o sa mai aiba sanse sa joace nici in curtea scolii„, a spus Marius Sumudica.