VIDEO / Flavia Pennetta a obtinut prima victorie in ultimul turneu al carierei

flavia-pennetta-vs-radwanskaFlavia Pennetta a castigat primul meci din cariera la Turneul Campioanelor, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Agnieszka Radwanska. Italianca s-a impus, intr-o ora si 40 de minute, cu 7-6(5) 6-4 si pastreaza sanse de calificare in semifinalele ultimului ei turneu.

Poloneza a inceput mai bine jocul si a condus de trei ori la doua game-uri diferenta in primul set, cu 2-0, 3-1, respectiv, 5-3, insa campioana de la US Open a reusit sa impinga mansa in tie-break. In setul al doilea, Pennetta a facut singurul break in game-ul cu numarul sapte, dupa care a inchis meciul pe propriu serviciu, desi ratase patru sanse si in game-ul precedent.

In acest moment, italianca are o victorie si o infrangere si un raport de 2-2 la seturi pierdute – seturi castigate, in timp ce „Aga” are zero victorii si doua infrangerii si un setaveraj de 1-4. Pentru ca Radwanska sa mai spere la calificare, Maria Sharapova trebuie sa o invinga pe Simona Halep.