UPDATE / Maria Sharapova s-a impus in doua seturi in fata Simonei Halep si este lider in Grupa Rosie de la Turneul Campioanelor

maria-sharapova-vs-halepUPDATE / In acest moment, Sharapova este lider in Grupa Rosie, cu doua victorii, dupa doua meciuri, fiind urmata de Simona Halep si Flavia Pennetta, ambele avand cate o victorie si o infrangere. Agnieszka Radwanska e pe ultimul loc cu zero victorii si doua infrangeri.

UPDATE / Maria Sharapova reuseste sa se impuna cu 6-4 si in setul al doilea, desi Simona Halep a dat semne ca poate reveni de la 1-5. Romanca a recuperat distanta de doua break-uri, insa rusoaica a inchis apoi meciul, dupa o ora si 54 de minute, pe serviciul Simonei!

UPDATE / Dupa o aproape o ora, Maria Sharapova castiga primul set, dupa ce a valorificat a treia sansa. 6-4 pentru rusoica!

UPDATE / A inceput meciul dintre Simona Halep si Maria Sharapova!

stirea initiala …

Simona Halep si Maria Sharapova se vor intalni ASTAZI in a doua etapa a Grupei Rosii de la Turneul Campioanelor, dupa ora 13:30. In primele doua partide, ambele jucatoare au reusit sa se impuna. Daca romanca a trecut fara probleme de Flavia Pennetta, 6-0 6-3, rusoaica a avut parte de un maraton cu Agnieszka Radwanska, castigand cu 4-6 6-3 6-4, dupa aproape trei ore.

In intalnirile directe, Sharapova s-a impus de fiecare data. Pana acum, cele doua s-au aflat fata in fata in turul trei de la Indian Wells din 2012 (6-3 6-4), in turul unu de la Beijing din 2012 (7-5 7-5), in finala de la Madrid din 2014 (1-6 6-2 6-3), in finala de la Roland Garros din 2014 (6-4 6-7 6-4) si in sferturile de finala de la Cincinnati (3-6 6-4 6-4).