Kevin de Bruyne a adus victoria lui Manchester City in prelungiri. Pellegrini: ”E jucatorul perfect”

kevin-de-bruyne-vs-sevillaManchester City a obtinut o noua victorie dramatica in UEFA Champions League si are sase puncte in grupa D. Dupa ce au castigat la Monchengladbach dupa un penalty transformat de Sergio Aguero in minutul 90, ”cetatenii” s-au impus in fata Sevillei, cu 2-1, datorita golului marcat de Kevin de Bruyne in prelungiri.

Jucatorul belgian, venit pe 54 de milioane de lire sterline de la VfL Wolfsburg, pare sa justifice de ce City a platit atat de mult pentru el. Managerul Manuel Pellegrini l-a descris drept jucatorul perfect pentru echipa sa.

L-am cumparat pe Kevin pentru ca e un jucator creativ, care inscrie. Echipa aceasta intotdeauna incearca sa joace un fotbal atractiv si ofensiv, iar pentru asta e nevoie de jucatori buni. El este jucatorul perfect pentru echipa noastra!”, a zis chilianul pentru BT Sports.