Invinsa si la Budapesta de OSC, CSM Digi Oradea va juca in sferturile Euro Cup la polo!

digi-oradeaOSC Budapesta s-a dovedit o echipa prea puternica pentru CSM Digi Oradea in play-offul Ligii Campionilor la polo. Intrecuta in bazinul propriu, 7-9, formatia antrenata de Kalman Kadar a pierdut si in deplasare, 3-10. OSC va evolua in grupele principalei competitii europene intercluburi, iar oradenii in sferturile Euro Cup.

Gazdele s-au impus cu 10-3, pe reprize, 2-0, 2-0, 3-2 si 3-1. Markovic, de doua ori si Negrean o data au inscris pentru campioana tarii noastre. Cele mai multe goluri pentru unguri, trei, au fost marcate de Badori. Trei dintre reușitele budapestanilor s-au concretizat in urma a opt superioritati numerice, romanii punctand o singura data, din sase situatii.