REZULTATE / Etapa a 8-a din Liga 3. Victorii categorice pentru echipa a doua a Viitorului si pentru National Sebis

liga-3-2014Etapa a opta a Ligii 3 s-a desfasurat la sfarsitul acestei saptamani, in zilele de vineri si sambata, cu incepere de la ora 15:00. Vineri au avut loc noua dintre partide vor avea loc, in timp ce marea majoritate au fost programate sambata.

Cele mai clare victorii au fost reusite de Viitorul 2 si de National Sebis. In urma jocurilor din aceasta etapa a opta, liderii celor cinci serii sunt Olimpia Rm Sarat, Juventus Colentina, Inter Olt Slatina, National Sebis si CSM Sighet.

SERIA I

16 octombrie, ora 15:00
Olimpia Rm. Sarat – Atletico Vaslui 3-1
CSM Pascani – Bucovina Radauti 2-1
17 octombrie, ora 15:00
Cetatea Tg. Neamt – Stiinta Miroslava 3-0
Sporting Liesti – Sepsi OSK Sf. Gheorghe 1-2
Petrotub Roman – Aerostar Bacau 2-0
FC Panciu – Inter Dorohoi 0-0
FC Zagon – Metalosport Galati 0-0

SERIA A II-A

16 octombrie, ora 15:00
Juventus Bucuresti – Inainte Modelu 1-0
17 octombrie, ora 15:00
Gl. Popesti Leordeni – Metaloglobus 0-2
CS Tunari – Viitorul Domnesti 2-3
Viitorul II – CSM Oltenita 5-1
Petrolistul Boldesti – Vointa Snagov 0-2
Unirea Slobozia – Delta Dobrogea 1-1
Dinamo II sta

SERIA A III-A

16 octombrie, ora 15:00
Atletic Bradu – Urban Titu 4-1
17 octombrie, ora 15:00
Sporting Rosiori – Chiajna II 1-1
CS Stefanesti – SCM Pitesti 1-2
FC Aninoasa – Voluntari II 1-1
CS Podari – Sporting Turnu 4-2
Inter Olt Slatina – AFC Harman 3-0
CN Dinicu Golescu – FC Afumati 0-0

SERIA A IV-a

16 octombrie, ora 15:00
ACSO Filiasi – CSM Lugoj 0-1
Pandurii II – Millenium Giarmata 2-0
National Sebis – Magura Cisnadie 4-0
17 octombrie, ora 15:00
FC Hunedoara – ASU Poli 0-3
Performanta Ighiu – Becicherecu Mic 0-0
CS Ineu – CS U Craiova II 2-1
Minerul Motru – Cetate Deva 0-0
Metalurgistul Cugir sta

SERIA A V-a

16 octombrie, ora 15:00
CS Osorhei – CS Iernut 2-0
FC Zalau – Csikszereda 0-3
17 octombrie, ora 15:00
Industria Galda – Sanatatea Cluj 2-1
Avantul Reghin – Luceafarul Balan 3-0
AFC Od. Secuiesc – Luceafarul Oradea 0-1
Comuna Recea – Unirea Dej 2-1
Unirea Jucu – CSM Sighet 2-1

Etichetat cu: , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj331416
2CS U Craiova321512
3FCSB291414
4Astra Giurgiu24148
5FC Botosani24146
6Dinamo Bucuresti20146
7FC Viitorul20144
8CSM Poli Iasi1815-4
9ACS Poli Timisoara1814-5
10Concordia Chiajna1715-1
11FC Voluntari1614-3
12OSK Sf Gheorghe1115-15
13Gaz Metan Medias915-20
14Juventus Bucuresti715-18