Victorie la cinci goluri pentru Dinamo in preliminariiile Cupei EHF!

HandballlEchipa masculina de handbal Dinamo Bucuresti a castigat primul meci din turul secund al preliminariilor Cupei EHF cu grecii de la Dimodis Argous, desfasurat in propria arena, la cinci goluri diferenta. Partida retur va avea loc duminica dupa-amiaza, in aceeasi sala, conform intelegerii dintre cele doua cluburi.

Elevii lui Eliodor Voica s-au impus cu 26-21, dupa ce la pauza conduceau cu 16-9. A fost un meci dominat de formatia noastra, care a avut si noua goluri avans, 14-5, cu opt minute inainte de finalul primei reprize. A urmat o relaxare a dinamovistilor, de care au profitat oaspetii, care au redus diferenta. Au marcat Zulfic, 8, Diaw, 5, Asoltanei, 4, Ragot, 3, Sandru, 3, Balut, 1, Mocanu, 1, Vrankovic, 1. Au mai jucat Savenco, Cîmpan, Mousari, Grigoras.

Invingatoarea din această dubla va avea ca adversara pe HC Magdeburg, Fuchse Berlin sau formatia franceza St, Raphael Var Handball, la care evolueaza din acest sezon Alexandru Simicu, fost la HSV Hamburg, finalista editiei precedente a Cupei EHF.