Rezultate / Vineri si sambata s-au disputat meciurile etapei a saptea din Liga 3. Sapte goluri la Cisnadie cu Hunedoara!

Aerostar-Bacau-CSM-PascaniVineri a debutat o noua etapa a ligii a treia, a saptea a sezonului. Mai multe partide s-au disputat in cele 5 serii, urmanda ca restul meciurilor sa se joace sambata, de la ora 15:00.

Programul etapei:

SERIA I
9 octombrie, ora 15:00
Bucovina Radauti – Stiinta Miroslava 1-3
Aerostar Bacau – Sporting Liesti 4-2
CSM Pascani – FC Zagon 2-2
Atletico Vaslui – Petrotub Roman 0-3 (la masa verde)
10 octombrie, ora 15:00
Sepsi OSK – Cetatea Tg. Neamt
Inter Dorohoi – Olimpia Rm. Sarat 0-0
Metalosport – FC Panciu 2-1
SERIA A II-A
9 octombrie, ora 15:00
Vointa Snagov – Viitorul II 1-1
10 octombrie, ora 15:00
Delta Dobrogea – Dinamo II 1-1
Inainte Modelu – Gl. Popesti Leordeni 2-1
Viitorul Domnesti – Juventus 2-2
CSM Oltenita – CS Tunari 2-2
Unirea Slobozia – Petrolistul Boldesti 2-1
Metaloglobus a stat
SERIA A III-A
10 octombrie, ora 15:00
FC Afumati – Urban Titu 2-0
Concordia Chiajna II – Atletic Bradu 2-1
SCM Pitesti – Sporting Rosiori 1-0
Voluntari II – CS Stefanesti 2-2
Sporting Turnu – FC Aninoasa 2-0
AFC Harman – CS Podari 0-5
Dinicu Golescu – Inter Olt Slatina 0-0
SERIA A IV-a
9 octombrie, ora 15:00
CSM Lugoj – Minerul Motru 2-0
Magura Cisnadie – FC Hunedoara 4-3
Becicherecu Mic – National Sebis 0-1
CS U Craiova II – Performanta Ighiu 1-2
Cetate Deva – CS Ineu 1-0
10 octombrie, ora 15:00
Metalurgistul Cugir – ACSO Filiasi 4-0
ASU Poli – Pandurii II 4-1
Millenium Giarmata a stat

SERIA A V-a
9 octombrie, ora 15:00
Sanatatea Cluj – CS Osorhei 2-0
Csikszereda M. Ciuc – Industria Galda 1-2
10 octombrie, ora 15:00
CSM Sighet – CS Iernut 4-1
Luceafarul Balan – FC Zalau 2-2
Luceafarul Oradea – Avantul Reghin 2-3
Unirea Dej – AFC Od. Secuiesc 0-0
Unirea Jucu – Comuna Recea 2-1

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB211113
2CFR Cluj20115
3Gaz Metan Medias2011-1
4FC Viitorul19111
5Astra Giurgiu17116
6U Craiova 194816118
7Sepsi Sfantu Gheorghe16114
8Dunarea Calarasi1411-1
9Poli Iasi1411-5
10Concordia Chiajna1411-5
11FC Botosani12110
12Dinamo Bucuresti1111-7
13AFC Hermannstadt811-5
14FC Voluntari511-13