Incaierare intre jucatorii Stelei si ai lui Viitorul in amicalul disputat la Brasov. Hagi Jr a primit o palma din partea lui Filip

steaua-viitorul-amicalSteaua si Viitorul au disputat sambata un meci amical, la Brasov, in care echipa din Ovidiu s-a impus cu 1-0, datorita golului marcat de Aurelian Chitu. Partida a fost marcata de un incident, jucatorii celor doua echipe incaierandu-se imediat dupa pauza.

In primele minute ale celei de-a doua reprize, Steaua a primit o lovitura libera, insa un jucator al Viitorului a luat mingea in mana si s-a indreptat spre centrul terenului. Lucian Filip a reactionat nervos, imbrancindu-si adversarul. Imediat, Aganovic a sarit in apararea colegului sau, iar apoi mai multi jucatori s-a implicat in respectivul conflic. Filip nu s-a calmat, iar in momentul in care Ianis Hagi a incercat sa-i spuna ceva, i-a aplicat acestuia o palma.

Centralul partidei n-a luat masuri drastice dupa aceasta faza, acordand doar cate un cartonas galben pentru Filip si Aganovic.

sursa: digisport.ro