EXCLUSIV / Ionut Popa, dezamagit dupa infrangerea cu FC Bihor: „In repriza a doua nu au iesit din careul lor”

ionut-popa-pancotaDupa cinci partide fara infrangere, Soimii Pancota a pierdut partida cu FC Bihor, 0-1, insa echipa se mentine pe loc de play-off. Tehnicianul pancotanilor, Ionut Popa, s-a arata dezamagit de acest esec, mai ales ca echipa lui a dominat autoritar jocul.

„Jocul nostru a fost mai slab ca alta data, desi am dominat total jocul. In a doua repriza echipa gazda nu a iesit din careul ei. Noi am ratat cateva ocazii rarisime. Ei au avut un corner si ne-au dat gol. Noi suntem o echipa mica, cu suflet mare. Azi cred ca ne-am considerat invingatori dinainte.

Din punct de vedere a omului de fotbal, mie lucrul asta cu falimentul mise pare o gogoasa. Mi mi se pare ca jucatorii mei au tratat meciul ca unul cu o echipa care maine poimaine dispare. Oradea am inteles ca a platit baremul de arbitraj cu o ora si ceva inainte de inchiderea termenului. Problema est eca noi am cheltuit vreo 40 de milioane. Daca se retrage, noi ce facem cu banii astia? Am inteles ca ei pot face recurs si se poate lungi procesul pana la anul”, a spus acesta in emisiunea „Fotbal la matineu”.