Surprize de proportii in prima etapa a preliminariilor sud-americane ale Cupei Mondiale din 2018. Argentina si Brazilia au pierdut cu acelasi scor

argentina-braziliaJoi noaptea s-a jucat prima etapa a preliminariilor Cupei Mondiale din 2018, zona sud-americana. Doua rezultate surprinzatoare au fost inregistrate in aceasta prima runda.

La Buenos Aires, pe stadionul Monumental, selectionata Argentinei, vicecampioana mondiala, a fost invinsa cu 0-2 de Ecuador. Fara Messi, accidentat, selectionata pumelor a primit doua goluri in doar doua minute. Erazo si Caicedo au marcat pe final de meci, in minutele 81 si 82 si au adus reprezentativei Ecuadorului prima victorie pe teren argentinian si a cincea in cele 33 de dispute directe.

Argentina a jucat in formula: Romero – Roncaglia, Garay, Otamendi, Mas – Biglia, Mascherano, Pastore – Di Maria, Aguero, Correa.

In aceeasi seara si Brazilia a pierdut, cu acelasi scor. Selectionata Selecao a pierdut in deplasare, in fata celor din Chile. La fel ca argentinienii, si brzilienii au primit golurile tot pe final de meci, Eduardo Vargas (min.72) si Alexis Sanchez (min.89) aducand victoria chilienilor.

Echipa de start a Braziliei: Jefferson – Dani Alves, Miranda, David Luiz, Marcelo – Elias, Gustavo – Willian, Oscar, Douglas Costa – Hulk