Keseru si-ar fi dorit mai mult de la meciul cu Finlanda: „Meritam cel putin un egal”

keseruRomania a scos o remiza chinuita cu Finlanda in ultimul meci de pe teren prorpiu in preliminariile Euro 2016. Claudiu Keseru, cel ce a ratat mai multe sanse de gol in prima repriza si-ar fi dorit mai mult de la aceasta partida.

„Un egal muncit, am avut o prima repriza foarte reusita. Ne-am creat foarte multe ocazii, bare, interventii miraculoase ale jucatorilor finlandezi. In a doua ne-am expus putin, puteau inscrie de mai multe ori. Meritam cel putin un egal azi, ca sa ramanem la mana naostra. Incercam sa ramanem pozitivi, acel gol refuza sa vina, am incercat prin diferite cai, centrari, combinatii in centru, dar a venit foarte tardiv. Spun asta pentru ca daca venea mai repede, dadeam si al doilea gol.

Am acuzat putin socul incasarii golului. Am avut 7-8 minute de debusolare, dar dupa aceea am reusit sa revenim la principiile de joc, am pus mingea jos si tot prin combinatii am reusit sa inscriem pana la urma. Nu cred ca se pune problema de asa ceva, de demisie, oamenii erau frustrati, ca si noi, de ce se intampla in teren. Dar nu cred ca cineva poate sa spuna ca noi nu ne-am dorit sau nu am dat totul in aceasta seara.

Per ansamblu, ne-am creat foarte multe ocazii si chiar ma intrebam ce mai poate face portarul lor sa scoata mingile. Pana la urma, partea buna este ca suntem la mana noastra”, a spus Claudiu Keseru la finalul partidei.

Sursa foto: prosport.ro