FINAL / ROMANIA – Finlanda 1-1. Egal chinuit al tricolorilor si o victorie cu Feroe ne duce direct la Euro

Romania-FinlandaRomaia a socs o remiza chinuita pe Arena Nationala in fata Finlandei. Dupa o prima repriza destul de buna, in care Keseru si Stancu au ratat ocazii mari de gol, repriza a doua a adus o cadere inexplicabila a elevilor lui Anghel Iordanescu. oaseptii au deschis scorul, iar apoi au mai avut cateva sanse importante de a-si majora avantajul, insa Tatarusanu a salvat nationala. Hoban a inscris un gol extrem de important in prelungiri, care a readus Romania pe locul secund al grupei. Romanii au nevoie de victorie in Feroe pentru a merge direct la Euro.

ECHIPE DE START:

ROMANIA: Tatarusanu – Papp, Chiriches, D. Grigore, Rat – Hoban – Torje, Sanmartean, Chipciu – Keseru, Stancu
Antrenor: A. Iordanescu

FINLANDA: Hradecky – Arkivuo, Moisander, Arajuuri, Uronen – Ring, Toivio, Hamalainen, Hetemaj – Pukki, Pohajanpalo
Antrenor: M. Kanerva

Etichetat cu: , , , , , , , ,