REZULTATE / Etapa intermediara in Liga 2. Rapidul provoaca Calarasiului prima infrangere din acest sezon! Otelul a pierdut la Buzau

Bihor-Mioveni-Liga-2

Etapa a saptea din Liga 2 a debutat marti cu partida dintre Universitatea Cluj si Olimpia Satu Mare, joc care a contat pentru clasamentul seriei a doua. Restul meciurilor din runda intermediara au avut loc miercuri, iar printre cele mai interesante jocuri s-au numarat Calarasi – Rapid sau UTA – FCM Baia Mare.

In partida de pe Cluj Arena, oaspetii au transat disputa repede, iar in minutul 18 aveau deja 2-0, goluri Heil si Tataru, cei doi fundasi centrali ai satmarenilor. Clujenii s-au trezit in debutul partii secunde, cand au marcat prin Greu, minutul 47. Din pacate, desi au avut si penalty in minutul 70, gazdele nu au reusit egalarea si au terminat o noua partida fara victorie pe teren propriu in acest sezon.

Runda s-a incheiat la Buzau, acolo unde Gloria a trecut, la limita, de Otelul, iar galatenii au ajuns la al treilea esec consecutiv.