FINAL / CFR Cluj – CSU Craiova 1-2. Oltenii obtin dramatic cele 3 puncte si trec peste ardeleni in clasament

cfr-csuCSU Craiova a castigat dramatic ultimul meci al ligii 1 ce s-a jucat duminica. Ardelenii au fost condusi de CFR din debutul reprizei secunde si parea ca nu au forta de a reveni in joc. Cu 10 minute inainte de final, Nuno Rocha a reusit egalarea, la prima faza cu adevarat periculoasa al oltenilor. Echipa lui Sandoi a dat lovitura de gratie in al doilea minut al prelungirilor, Dumitras aducand bucuria in tabara craiovenilor.

Echipe de start:

CFR Cluj: T. Marc – Tiago Lopes, Larie, L. Goian, Camora – Petrucci, Gomelt – Jakolis, Cristian Lopez, Nouvier – Beleck

CSU Craiova: Balgradean – S. Achim, Popov, Acka, Vatajelu – Mateiu, Kay – A. Ivan, Bawab, Baluta – Nuno Rocha