EXCLUSIV / Roland Nagy, dupa revenirea UTA-ei in fata Brasovului: „Am riscat cu schimbarile, dar ma bucur ca au iesit”

nagyUTA Batrana Doamna a scos un punct pe terenul echipei FC Brasov, dupa ce a revenit de la 0-2. Aradenii au fost condusi cu doua goluri, din minutul 70, insa au egalat in ultimul sfert de ora. Antrenorul ros-albilor, Roland Nagy s-a declarat multumit de schimbarile ofensive, pe care le-a pus in practica in acest meci.

Am avut sansa noastra. Am avut o prima repriza buna, am avut si ocazii, insa am primit gol pe final. Am si rsicat din punct de vedere al schimbarilor, dar ma bucur ca au iesit.

Suntem pe drumul bun din punct de vedere financiar. E loc de mai bine, ca intotdeauna. Ma bucur ca aducem oameni la stadion si sper ca atunci cand stadionul va fi gata sa intram in normalitate, sa atragem suporterii, sa fim sus si sa atacam promovarea. Fotbalul sufera acum nu numai la ligile inferioare ci si la liga 1. Noi ne dorim maximum mereu. Ne dorim sa luam cat mai multe puncte. Ne-am propus in acest sezon sa fim in play-off. Ne-ar permite sa crestem in liniste, sa crestem tinerii si prezenta in play-off ne-ar da aceasta liniste„, a spus tehnicianul in emisiunea „Fotbal la matineu”.