EXCLUSIV / Narcis Raducan: „Cred ca pe langa Viitorul si noi putem fi numiti revelatia primei parti a sezonului”

raducan-iordanescuViitorul lui Hagi este revelatia acestei primei parti a sezonului regulat din Liga 1, dar de aceasta titulatura se poate lipi si Pandurii, gorjenii fiind neinvinsi in ultimele sapte etape. In ultima etapa a turului, la Severin, Pandurii a invins Viitorul, scor 1-0, rezultat care ii plaseaza pe gorjeni pe podiumul Ligii 1.

A fost un meci foarte consistent, stiam foarte bine profilul Viitorului, o echipa care trage tare in primele minute si joaca deschis.

Prin asezarea tactica si ambitia baietilor am reusit sa-i tinem cat mai departe de poarta, chiar daca au avut si ei ocazii. Dar si noi am lovit bara, am ratat penalty …

Ne bucuram ca il avem langa noi pe Edi Iordanescu, care are o filozofie de joc mulata pe profilul jucatorilor.

In urma cu vreo 3 ani echipa asta avea un buget de aproape de 11 milioane de euro, motiv pentru care a si reusit sa ajunga in Europa. La ora asta, bugetul este de o echipa care se zbate la evitarea retrogradarii si putem spune ca in aceste conditii suntem una dintre surprizele campionatului de pana acum, asa cum si Viitorul este.

In pauza care va urma, vom merge la munte pentru a ne pune la punct mai bine cu pregatirea fizica.

Din pacate, meciurile din Liga 1 seamana cu meciurile bune din trecut care se dasfasurau prin Liga 2. Si cred ca toti suntem vinovati, motiv pentru care ar trebui sa analizam mai mult situatia”, a declarat Narcis Raducan, la „Liga de weekend”.