UPDATE / Baia Mare – Steaua, Dinamo – Pandurii, Viitorul 2 – CFR, Brasov – Astra. Vezi toate meciurile din optimile Cupei

cupa-romaniei

Miercuri, de la 13:00, a avut loc tragerea la sorti a optimilor Cupei Romaniei.

MECIURILE DIN OPTIMI:

1. Viitorul 2 – CFR Cluj

2. FC Brasov – Astra

3. Bacau – ASA Tg Mures

4. Baia Mare – Steaua

5. Poli Timisoara – Petrolul

6. Chiajna – CSMS Iasi

7. Viitorul – Botosani

8. Dinamo – Pandurii

FRF a stabilit componenta urnelor pentru tragerea la sorti a optimilor de finala ale Cupei Romaniei. Aceasta va avea loc miercuri, la ora 13:00, la Casa Fotbalului.

Urna A: FC Steaua, ASA Targu Mures, CFR Cluj, Astra Giurgiu, Petrolul Ploiesti;

Urna B: FC Dinamo, FC Botosani, Pandurii Targu Jiu, CSMS Iasi, FC Viitorul, Concordia Chiajna, ACS Poli Timisoara;

Urna C: FC Viitorul II, SC Bacau, FCM Baia Mare, FC Brasov.

La tragerea la sorti, se vor grupa echipe din urna A cu echipe din urna C (4 jocuri) si, in continuare, o echipa ramasa din urna A cu o echipa din urna B (un joc). Cele sase echipe ramase in urna B se vor grupa intre ele.

Jocurile din saisprezecimile, optimile si sferturile de finala se disputa in sistem eliminatoriu, intr-o singura mansa, pe terenul echipei de categorie inferioara sau mai slab clasata in campionatul precedent.

In cazul in care jocurile din Cupa Romaniei urmeaza sa fie televizate in direct si sunt programate in nocturna, iar clubul organizator nu dispune de un stadion dotat cu instalatie de iluminat, jocul se va programa pe un stadion din localitatea cea mai apropiata, care indeplineste conditiile regulamentare necesare disputarii jocului si televizarii.

In caz de egalitate dupa 90 de minute de joc, se procedeaza la prelungiri si, dupa caz, la executarea loviturilor de departajare de la 11 metri.

Etichetat cu: , , ,
Postat în Cupa Romaniei, FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj23126
2FCSB211113
3Astra Giurgiu20128
4Gaz Metan Medias2012-2
5Sepsi Sfantu Gheorghe19125
6FC Viitorul19120
7U Craiova 194816118
8FC Botosani15121
9Dunarea Calarasi1411-1
10Poli Iasi1412-6
11Concordia Chiajna1412-9
12Dinamo Bucuresti1111-7
13AFC Hermannstadt812-7
14FC Voluntari812-9