UPDATE / Baia Mare – Steaua, Dinamo – Pandurii, Viitorul 2 – CFR, Brasov – Astra. Vezi toate meciurile din optimile Cupei

cupa-romaniei

Miercuri, de la 13:00, a avut loc tragerea la sorti a optimilor Cupei Romaniei.

MECIURILE DIN OPTIMI:

1. Viitorul 2 – CFR Cluj

2. FC Brasov – Astra

3. Bacau – ASA Tg Mures

4. Baia Mare – Steaua

5. Poli Timisoara – Petrolul

6. Chiajna – CSMS Iasi

7. Viitorul – Botosani

8. Dinamo – Pandurii

FRF a stabilit componenta urnelor pentru tragerea la sorti a optimilor de finala ale Cupei Romaniei. Aceasta va avea loc miercuri, la ora 13:00, la Casa Fotbalului.

Urna A: FC Steaua, ASA Targu Mures, CFR Cluj, Astra Giurgiu, Petrolul Ploiesti;

Urna B: FC Dinamo, FC Botosani, Pandurii Targu Jiu, CSMS Iasi, FC Viitorul, Concordia Chiajna, ACS Poli Timisoara;

Urna C: FC Viitorul II, SC Bacau, FCM Baia Mare, FC Brasov.

La tragerea la sorti, se vor grupa echipe din urna A cu echipe din urna C (4 jocuri) si, in continuare, o echipa ramasa din urna A cu o echipa din urna B (un joc). Cele sase echipe ramase in urna B se vor grupa intre ele.

Jocurile din saisprezecimile, optimile si sferturile de finala se disputa in sistem eliminatoriu, intr-o singura mansa, pe terenul echipei de categorie inferioara sau mai slab clasata in campionatul precedent.

In cazul in care jocurile din Cupa Romaniei urmeaza sa fie televizate in direct si sunt programate in nocturna, iar clubul organizator nu dispune de un stadion dotat cu instalatie de iluminat, jocul se va programa pe un stadion din localitatea cea mai apropiata, care indeplineste conditiile regulamentare necesare disputarii jocului si televizarii.

In caz de egalitate dupa 90 de minute de joc, se procedeaza la prelungiri si, dupa caz, la executarea loviturilor de departajare de la 11 metri.

Etichetat cu: , , ,
Postat în Cupa Romaniei, FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj562527
2FCSB522532
3CS U Craiova502515
4FC Viitorul412513
5Astra Giurgiu41259
6Dinamo Bucuresti392510
7CSM Poli Iasi39255
8FC Botosani36251
9FC Voluntari2825-9
10ACS Poli Timisoara2625-15
11Concordia Chiajna2525-3
12OSK Sf Gheorghe1925-27
13Gaz Metan Medias1625-25
14Juventus Bucuresti1125-33