REZULTATE / Dupa infrangerile lui Chelsea, Arsenal si Roma, seara de miercuri a fost lipsita de mari surprize. Cristiano Ronaldo a marcat golul cu numarul 500 in cariera

Liga-Campionilor1Liga Campionilor a revenit marti, cu etapa a doua a mecurilor din grupe. In grupa E, Barcelona a castigat dramatic, dupa ce a intors rezultatul cu Leverkusen in doar 2 minute. Nemtii au condus pana in miciutul 80, dar Roberto si Suarez au adus bucuria catalanilor. In aceeasi grupa, BATE Borisov a produs surpriza si a trecut de AS Roma, dupa ce a condus in mod surprinzator cu 3-0 la pauza. Mourinho a fost invins la revenirea la Porto, Chelsea  pierzand cu 1-2 in fata portughezilor. Bayern Munchen a facut scorul serii, 5-0 cu Dinamo Zagreb.

Daca in primele meciuri din aceasta runda am avut parte de mai multe surprize, miercuri, majoritatea favoritelor au reusit sa se impuna. Printre echipele victorioase se numara si cele doua din Premier League, Manchester United si Manchester City, ambele revenind de la 0-1, in fata nemtilor de la Wolfsburg, respectiv Gladbach. In grupa A, Shatiorul lui Lucescu a pierdut din nou la scor, cedand cu 0-3 in fata lui PSG, iar Real Madrid a batut cu 2-0 la Malmo, intr-un meci in care Cristiano Ronaldo a inscris golul cu numarul 500 din cariera sa. Poate singurul rezultat mai putin asteptat din aceasta seara a fost infrangerea lui Atletico, la Madrid, 1-2 cu Benfica.