Simona Halep a incheiat rapid socotelile cu Anastasia Pavlyuchenkova in turul doi de la Wuhan. Va avea o adversara facila in optimi

simona-wuhanSimona Halep s-a calficat fara emotii in optimile de finala de la Wuhan. Principala favorita a intrecerii a inchis meciul cu  Anastasia Pavlyuchenkova in doar putin peste o ora, dupa doua seturi scurte, 6-2, 6-1. Aceatsa a fost cea de-a sasea victorie in intalnirile direct pentru Simoma din tot atatea posibile. In optimile de finala, Simona o va avea ca adversara pe britanica Joahann Konta, numarul 66 WTA.

Rusoaica face primul break al meciului chiar in game-ul de debut

Incepe si meciul Simonei Halep cu Anastasia Pavlyuchenkova.

UPDATE / Dupa ce Monica Niculescu a fost eliminata de catre Carla Suarez Navarro cu 5-7 6-3 6-4, si Irina-Camelia Begu s-a oprit in turul secund de la Wuhan, dupa ce a pierdut, cu 6-4 6-3, dupa o ora si 41 de minute in fata finalistei de la US Open si a celei care a oprit-o pe Serena Williams, la New York, din drumul spre Marele Slam, Roberta Vinci.

Monica Niculescu a parasit turneul de la Wuhan dupa ce a fost invinsa in turul al doilea de catre a saptea favorita, Carla Suarez Navarro, dupa un meci de doua ore si 36 de minute. Dupa ce a luat primul set cu 7-5, romanca l-a cedat pe al doilea cu 6-3. In decisiv, iberica s-a impus cu 6-4, desi Niculescu egalase la 3, dupa ce a fost condusa cu 3-1.

Pe terenul trei, dupa ora 10:30, ar urma sa evolueaze Irina-Camelia Begu impotriva finalistei de la US Open, Roberta Vinci, cap de serie numarul 15, la Dongfeng Motor Wuhan Open.

Meciul Simonei Halep cu Anastasia Pavlyuchenkova este ultimul de pe terenul central si va incepe, cel mai probabil, dupa ora 15:00.

Tot astazi, Irina Begu si Monica Niculescu ar trebui sa evolueze si la dublu. Meciul celor doua romance cu chinezoaicele Xu Yi-Fan si Zheng Saisai este programat tot pe terenul trei, insa ar urma sa inceapa dupa ce Begu se va reface in urma meciului de simplu.