EXCLUSIV / Emil Sandoi: ”Inspiratia in fata portii si acel sange rece ne cam lipseste de la inceputul campionatului.”

sandoi-confChiar daca si-a creat numeroase ocazii de gol, CSU Craiova n-a reusit decat un 0-0 cu Pandurii, in etapa a 12-a din Liga 1. Antrenorul doljenilor, Emil Sandoi, a spus, la Sport Total FM, in emisiunea ”Liga de weekend”, ca acesta este totusi un rezultat pozitiv, care vine in completarea celor trei victorii din precedentele trei runde.

Inspiratia in fata portii si acel sange rece ne cam lipseste de la inceputul campionatului. Daca am fi fructificat macar un sfert dintre ocaziile pe care le-am avut in toate jocurile cred ca am fi fost in apropierea podiumului.

Astazi a fost al patrulea rezultat pozitiv. Au fost trei victorii, acum a fost un rezultat de egalitate, de trei meciuri nu primim joc. Trebuie sa privim jumatatea plina a paharului, am facut un joc bun astazi, am stat foarte bine fizic. Imi felicit jucatorii.

Am dominat meciul din primul minut, ne-am creat numeroase ocazii, din pacate, suferim in fata portii. Poate, in jocul de etapa viitoare, de la CFR Cluj, vom recupera punctele pierdute astazi.

In acest campionat, am modificat modul de a trata jocurile pe care le avem. Ne propunem sa ne dominam adversarul in fiecare partida. Eu zic ca reusim sa facem asta in cea mai mare parte a jocurilor. Trebuie sa fim mai responsabili in fata portii.

In momentul de fata, e prea devreme pentru jucatorii de la echipa a doua sa ajunga in Liga 1.

Ne propunem sa prindem play-off-ul. Este bine ca, in ultima perioada, am reusit sa acumulam tot mai multe puncte”, a declarat Sandoi, la Sport Total FM.