UPDATE / Simona Halep a pierdut in fata numarului 74 mondial si paraseste prematur turneul de la Guangzhou! Si Niculescu s-a oprit in aceeasi faza

mona-niculescu

UPDATE / Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 1, a fost infranta astazi in mod surprinzator de Denisa Allertova, locul 74 WTA, in sfertul de finala al Turneului de la  Guangzhou (China), cu scorul 4-6, 3-6. In fata unor tribune goale, Halep a parut sa nu aiba chef in fata unei adversare care a facut un meci mare, dar care si-a dorit mai mult victoria.

UPDATE / Romanca isi face serviciul si mai are de recuperat un break pentru a salva setul.

Simona face break cand adversara a servit pentru meci si reduce din diferenta. Cehoaica are insa un avantaj mare, 5-2.

Allertova conduce cu 4-1 in setul doi si se apropie de calificarea in semifinala.

Si setul doi a inceput tot cu cehoaica la conducere, care are 3-1.

Simona Halep a pierdut primul set in fata Denisei Allertova, 4-6.

Cehoaica a inceput inforta si conduce cu 3-1 in setul inaugural.

A inceput ultimul sfertd e finala de la Guangzhou, intre Simona Halep si Denisa Allertova.

Monica Niculescu a fost invinsa categoric in sferturile de finala ale turneului de la Guangzhou. Romanca a pierdut intr-o ora si 11 minute intalnirea cu Yanina Wickmayer, locul 56 WTA.

Niculescu a pierdut meciul in doua seturi indetice, 2-6 si a ratat sansa unei calificari in penultimul act al intrecerii.

Principala favorita de la Guangzhou, Simona Halep va juca de la or 14:00 in sferturile de finala, impotriva cehoaicei Denisa Allertova.