Alex Maxim a reusit primul gol al sezonului pentru Stuttgart. „Svabii” obtin primele puncte in campionat dupa 6 etape

maximAlex Maxim a reusit primul gol al sezonului pentru Stuttgart. Internationalul roman a marcat in etapa a sasea a campionatului german, in victoria lui Stuttgart, 3-1, in deplasarea de la Hannover.

Gazdele au deschis scorul in minutul 14, prin Karaman, insa VFB a egalat dupa doar 2 minute, prin Gentner. Dupa alte doua minute, Werner a inscris din nou pentru svabi, ducand scorul la 2-01. Maxim, intrat in minutul 60 in locul lui Didavi, a marcat pe final de meci, in minutul 90, stabilind si scorul final, 3-1 pentru Stuttgart. Este prima victorie a sezonului pentru VFB, mai mult sunt primele 3 puncte dupa 5 meciuri consecutive incheiate cu infrangere.