UPDATE / Simona Halep o urmeaza pe Monica Niculescu in sferturile turneului de la Guangzhou!

halep-guangzhou

UPDATE / Victorie lejera pentru Simona Halep, care accede in sferturi, dupa 6-4, 6-0 in fata unguroaicei Babos. Simona Halep joaca in sferturi cu Denisa Allertova din Cehia, locul 74 WTA.

UPDATE / A inceput meciul Simona Halep – Timea Babos.

UPDATE / Monica Niculescu s-a calificat in sferturile de finala de la Guangzhou, dupa 6-3 6-2, cu Rebecca Peterson, in doua ore de joc. Viitoare adversara a romancei va fi Yanina Wickmayer, invingatoate in fata sportivei din Puerto Rico, Monica Puig.

Meciul din turul doi al turneului WTA International de la Guangzhou, dintre Simona Halep si Timea Babos va incepe dupa ora 14:00, ora Romaniei.

Partida este a treia de pe terenul central, inaintea acesteia fiind programate jocurile Sara Errani – Zhang Kai-Lin si Francesca Schiavone – Jelena Jankovic.

Cealalta jucatoare romana de pe tabloul principal de la Guangzhou International Women’s Open, Monica Niculescu va juca impotriva suedezei Rebecca Peterson, in primul meci de pe terenul doi, de la ora 9:00, ora Romaniei.