REZULTATE / Liga 2 s-a reluat vineri cu etapa a 4-a. Rapidul a castigat in minutul 90 la Buzau si e lider in prima serie!

buzau-rapidEtapa a patra a Ligii 2 a debutat vineri, cu victoria cu 4-1 a Farului in fata Academicai Clinceni. Sambata, Rapidul a obtinut o victorie in ultimele minute la Buzau, Trandu inscriind in minutul 90 cu un sut de la 20 de metri, dupa ce Gloria egalase din penalty cu putin timp inainte. Tot Trandu a fost cel care a inscris si primul gol al giulestenilor, in prelungirile primei reprize, tot cu un sut din afara careului.

Fostul lider al primei serii, Dunarea Calarasi, a pierdut doua puncte la Balotesti, unde a fost egalata pe final, iar, in acest moment, pe primul loc se afla Rapidul, cu noua puncte, la egalitate cu Dacia Unirea Braila, care a castigat la Berceni.

In seria vestica, FCM Baia Mare, care a surclasat-o pe Metalul Resita, cu 3-0, are zece puncte si e lider, la egalitate cu Gaz Metan Medias, victorioasa si ea, in deplasarea de la Cluj. FC Brasov a pierdut doua puncte importante, dupa ce a incasat un gol pe final, in confruntarea cu FC Bihor.