Final / CFR Cluj – Astra 1-1. Giurgiuvenii revin pe primul loc si au un punct peste Viitorul

CFR-Cluj-AstraUltima partida de sambata s-a incheiat tot cu o remiza, ca si in primul meci, cel de la Iasi. CFR si Astra au incheiat 1-1, o partida in care gazdele au deschis rapid scorul, dupa doar 5 minute. Echipa lui Sumudica a egalalt in repriza secunda, dupa un gol norocos al lui Alibec, al carui sut a fost deviat in poarta de un fundas al gazdelor. In urma acestui rezulat, Astra revine pe primul loc, la un punct in fata Viitorului, in timp ce ardelelnii sunt pe 7, in urma Stelei.

CFR Cluj: T. Marc – Tiago Lopes, Larie, L. Goian, Camora – Gomelt, Petrucci – Jakolis, Cristian Lopez, Paun – Beleck

Astra: S. Lung Jr – Queiros, Gaman, Oros, Al. Stan – Lovin, Dandea – Enache, Boldrin, D. Florea – Alibec