EXCLUSIV / Bogdan Apostu: ”Este primul hent cu pieptul dictat in viata mea. Este rusinos… Am dominat meciul.”

bogdan-apostu-sptfmChiar daca Academica Clinceni a pierdut cu 4-1 la Constanta, managerul ilfovenilor, Bogdan Apostu, a spus, la Sport Total FM, in emisiunea ”Fotbal la matineu”, ca echipa sa a jucat mai bine, iar rezultatul a fost viciat de arbitrul partidei, care a acordat eronat, in opinia fostului atacant, un penalty, in minutul 82, la scorul de 1-1, pentru Farul.

Sper sa nu ne arbiteze in Cupa acelasi arbitru care ne-a arbitrat aseara la Constanta. Este primul hent cu pieptul dictat in viata mea. Este rusinos modul in care acest domn imbracat in negru a ales sa judece acest final de meci.

Eu imi felicit jucatorii. E un pardox sa spui ca ai facut un meci bun cand ai pierdut cu 4-1. Am dominat acest meci, pana in minutul 82, intr-o maniera autoritara. Ce s-a intamplat atunci, este departe de fair-play. Este incredibil, arbitrul a dictat penalty si eliminare la un sut de la distanta blocat cu pieptul de un jucator de-al nostru. Mai departe, ce s-a intamplat, a fost o consecinta a acestei faze.

Este important sa tragem un semnal de alarma. Acesti arbitri nu se pot juca cu destinele a zeci de mii de oameni”, a zis Apostu, la Sport Total FM.