Federatia Romana de Scrima organizeaza azi „FlashMob Romania 2015”, o ampla actiune de promovare a scrimei

scrima-brasovFederatia Romana de Scrima va intreprinde astazi, 17 septembrie 2015, de la ora 17:00, o ampla actiune simultana de promovare a scrimei si de atragere a cat mai multor copii catre acest sport, in unspreze orase din Romania.

Ana Maria Branza, Tiberiu Dolniceanu, Simona Gherman, Mihai Covaliu si alti actuali si fosti campioni ai scrimei romanesti se vor afla in unsprezece orase ale tarii – Slobozia, Constanta, Iasi, Targu Mures, Cluj Napoca, Satu Mare, Oradea, Timisoara, Craiova, Brasov si Rasnov – in actiunea intitulata “FlashMob Romania 2015” pentru demonstratii simultane, poze, autografe si alte actiuni de popularizare a acestui sport, alaturi de sportivii si antrenorii de la cluburile de scrima din fiecare dintre cele 11 orase enumerate mai sus.

Evenimentul este organizat de catre Federatia Romană de Scrima, cu sprijinul Ministerului Tineretului si Sportului – prin Directiile Judetene de Tineret si Sport, al primariilor din cele 11 orase enumerate mai sus, al consiilor locale si, nu in ultimul rand, al cluburilor de scrima.

In fiecare oras, demonstratiile vor fi sustinute de catre sportivii de la cluburile locale, iar din partea Federatiei Romane de Scrima vor participa urmatorii:

SLOBOZIA – Alin Badea (CSA Steaua/sabie), Sorin Eftimie (CS Dinamo/sabie);
CONSTANTA – George Iancu (CSA Steaua/sabie), Ana Maria Constantin (CS Dinamo/spada);
IASI – Tiberiu Dolniceanu (CS Dinamo/sabie), Dragos Sarbu (CS Dinamo/sabie), Cristian Bituca (CS Dinamo/sabie);
TARGU MURES – Greta Veres (CSA Steaua/spada), Mario Persu (CSU Craiova/spada);
CLUJ NAPOCA – Malina Calugareanu (CSA Steaua/floreta), Iulian Teodosiu (CS Dinamo/sabie);
SATU MARE – Amalia Tataran (CS Dinamo/spada), Madalin Bucur (CS Dinamo/sabie);
ORADEA – Alexandra Predescu (CSA Steaua/spada), Bianca Benea (CSM Oradea/spada);
TIMISOARA – Ana Boldor (CSU Poli Timisoara/floreta), Maria Boldor (CSA Steaua/floreta);
CRAIOVA – Anca Maroiu (CSA Steaua/spada), Adrian Dabija (CS UNEFS/spada);
BRASOV – Ana Maria Popescu (ex-Branza) (CSA Steaua/spada), Simona Pop (CSA Steaua/spada), Bianca Pascu (CS Dinamo/sabie);
RASNOV – Simona Gherman (CSA Steaua/spada), Loredana Dinu (CS Dinamo/spada), Ioana Dumitru (CS Dinamo/spada), Ciprian Galatanu (CS Dinamo/sabie).

Locurile de desfasurare:

SLOBOZIA – Platoul din fata Casei de Cultura/Sala Sporturilor (daca ploua;
CONSTANȚA – Piata Ovidiu/Sala Sporturilor (daca ploua);
IASI – Gradina Palace/Mall Palace (daca ploua);
TARGU MURES – Platoul din fata Teatrului National/Foaierul Teatrului National (daca ploua);
CLUJ NAPOCA – Piata Unirii/Sala Sporturilor (daca ploua);
SATU MARE – Pasajul Corneliu Coposu/Sala de Scrima „Alexandru Csipler” (daca ploua);
ORADEA – Parcul 1 Decembrie/Sala Sporturilor (daca ploua);
TIMISOARA – Piața Victoriei/Sala Sporturilor „Constantin Jude” (daca ploua);
CRAIOVA – Piața Buzesti/Sala LPS „Petrache Triscu” (daca ploua);
BRASOV – Mall Coresi;
RASNOV – Cetatea Rasnov/Sala de Sport Rasnov (daca ploua).

Sursa: frscrima.ro

Etichetat cu: , , , , ,
Postat în ALTE SPORTURI, Scrima

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj562527
2FCSB522532
3CS U Craiova512615
4FC Viitorul442614
5Astra Giurgiu442611
6Dinamo Bucuresti39268
7CSM Poli Iasi39264
8FC Botosani39262
9FC Voluntari2825-9
10ACS Poli Timisoara2726-15
11Concordia Chiajna2525-3
12OSK Sf Gheorghe1925-27
13Gaz Metan Medias1626-26
14Juventus Bucuresti1125-33