FRF a stabilit datele si orele de disputare ale meciurilor din 16-imile de finala ale Cupei Romaniei

cupa-romDupa ce vineri a avut loc tragerea la sorti a meciurilor din 16-imile de finala ale Cupei Romaniei, miercuri a fost stabilit si programul dupa care se vor desfasura aceste partide. El vor avea loc saptamana viitoare, in zilele de 22 (marti), 23 (miercuri) si 26 (joi) septembrie, primul urmand sa fie UTA Batrana Doamna – Pandurii, iar ultimul, U Cluj – Steaua.

Iata si programul complet al 16-imilor de finala din Cupa Romaniei:

22 septembrie, ora 16:00
ACS UTA Batrana Doamna – CS Pandurii Lignitul Targu Jiu, stadion Motorul (Arad)

22 septembrie, ora 16:30
CS Balotesti – FC CFR 1907 Cluj SA, stadion Comunal (Balotesti)
ACS Bucovina Pojorata – AS FC ASA 2013 Targu Mures, stadion Comunal (Pojorata)
SC FC Viitorul 2 SA – ACS FC Academica Clinceni, stadion Orasenesc (Ovidiu)

22 septembrie, ora 18:00
ACS Berceni – CS Municipal Studentesc Iasi, stadion Comunal (Berceni)

22 septembrie, ora 20:00
CSM Ramnicu Valcea – ACS Poli Timisoara, stadion ”Nicolae Dobrin” (Pitesti)

23 septembrie, ora 16:30
Sport Club Bacau – Clubul Sportiv U Craiova, stadion Letea (Bacau)
ACS Unirea Branceni – AFC Astra, stadion Comunal (Branceni)
CS Mioveni – FC Botosani, stadion Orasenesc (Mioveni)
ACS Rapid CFR Suceava – SC FC Brasov SA, stadion Areni (Suceava)
ACS FCM Baia Mare – SC FC Voluntari SA, stadion ”Viorel Mateianu” (Baia Mare)

23 septembrie, ora 20:00
CS Unirea Tarlungeni – FC Petrolul SA, stadion Tineretului (Brasov)
AS FC Ripensia Timisoara – SC FC Viitorul SA, stadion ”Dan Paltinisanu” (Timisoara)

24 septembrie, ora 16:30
ACS Dacia Unirea Braila – Dinamo 1948 SA, stadion Municipal (Braila)
FC ASA 2013 Targu Mures 2 – CS Concordia Chiajna, stadion Trans-Sil (Targu Mures)

24 septembrie, ora 20:30
SC Universitatea Cluj – SC FC Steaua Bucuresti SA, stadion Cluj Arena (Cluj-Napoca)

Etichetat cu: , , , ,
Postat în Cupa Romaniei, FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401818
2FCSB381824
3CS U Craiova361811
4FC Botosani32189
5FC Viitorul301812
6Astra Giurgiu28187
7Dinamo Bucuresti24183
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2118-3
11Concordia Chiajna1718-5
12OSK Sf Gheorghe1218-20
13Gaz Metan Medias1118-23
14Juventus Bucuresti918-20