Inter a invins pe AC Milan in derby Derby della Madonnina si este lider cu punctaj maxim dupa 3 etape

guarinInter Milano are un start de sezon perfect. Formatia antrenata de Roberto Mancini a castigat aseara Derby della Madonnina, dupa ce a trecut cu 1-0 de AC Milan.

Rossonerii au fost primii care au trecut pe langa gol, dar Luiz Adriano a fost blocat perfect de Handanovic in debutul partidei. Inter a fost si ea aproape de gol pe finalul primei repriza, dar Diego Lopez l-a blocat excelent pe Icardi.

Repriza secunda a inceput cu ocazia mare a lui Guarin, insa tot el nu a mai ratat tinta in minutul 58 si a marcat singurul gol al meciului. Mihajlovic l-a trimis in lupta si pe Balotelli in incercarea de a egala, insa acesta a fost ghinionist si a ratat doua mari ocazii de gol. Mai intai a sutat in bara, pentru ca mai tarziu Handanovic sa se opuna la sutul bomba al acestuia.

S-a incheiat 1-0, iar Inter are punctaj maxim dupa 3 etape, singura din Serie A cu 3 victorii in 3 meciuri. Echipa lui Roberto Mancini are ddeja 6 puncte avans fata de rivala din Milano si 8 fata de campioana Juventus.