Procentaj maxim pentru CSM Bucuresti in Liga Nationala feminina de handbal. Bucurestencele au castigat si a patra partida

csm-bucurestiCSM Bucuresti a inceput in forta noua editie a campionatului feminin de handbal. Echipa clubului sustinut de Primaria Capitalei a obtinut a patra victorie din tot atatea meciuri disputate.

Elevele danezei Mette Klit s-au impus in derby-ul rundei a patra, in fata celor de la Dunarea Braila. Brailencele au avut un inceput mai bun de meci si au condus chiar la doua goluri in prima repriza. Bucurestencele si-au revenit insa rapid si la pauza au intrat in avantaj, 11-9. Repriza a doua a apartinut mai clar gazdelor, care s-ai impus la final cu 28-20.

In etapa a cincea programeaza meciurile HC Zalau su CSM Bucuresti si Dunarea Braila cu HCM Baia Mare, fost echipa a antrenorului brailencelor, Costica Buceschi.

„Nu am pera jucat dimineata si probabil ca ne-am trezit mai tarziu, in a doua repriza. Inca mai trebuie sa lucram la omogenitatea echipei”, a declarat Oana Manea, conform digisport.ro.

Sunt multumit cu victorie la o diferenta de opt goluri. Braila este o echipa buna„, a spus si antrenoarea CSm-ului, Mette Klit.

Ma bucur ca fetele au putut sa se remarce si au putut sa faca o paralela intre el si jucatoarele din fata lor, jucatoare foarte bune”, a spus si antrenorul invinselor, Costica Buceschi.

Sursa foto: facebook – CSM Bucuresti oficial