Rezultate / Noua goluri marcate in meciul CSM Oltenita – Dinamo 2, in seria a doua a ligii a treia. Rezultatele complete

Aerostar-Bacau-CSM-PascaniVineri si sambata s-au disputat partidele etapei a treia din liga a treia. Cinci partide au fost programate vineri in cele 5 serii, pentru ca restul intalnirilor sa se dispute sambata. Cele mai multe goluri s-au marcat in intalnirea CSM Oltenita – Dinamo 2, castigat de „caini” cu 6-3.

Rezultatele complete al etapei a III-a:

SERIA I

11 septembrie, ora 17:00
CSM Pascani – Sporting Liesti 0-2

12 septembrie, ora 17:00
Aerostar Bacau – Bucovina Radauti 1-1 (St. Pavel 35′ / Zaremba 45′ – pen.)
Atletico Vaslui – Sepsi OSK Sfantu Gheorghe 1-3 (/ Fl. Stanga 39′ – pen., Stoianof 72′ – pen., Bajko 90′ – pen.)
Inter Dorohoi – Ştiinţa Miroslava 1-2 ( Mateiuc 9′ / Ghiarasim 20′, Tudorache 89′)
Metalosport Galati – Cetatea Targu Neamt 2-0
FC Zagon – Petrotub Roman 1-1 (Cocan 44′ / Tapu 30′)
FC Panciu – Olimpia Ramnicu Sarat 1-2 (Negoescu 8′ / V. Nicola 2′, Roman 71′)

SERIA II

12 septembrie, ora 17:00
Inainte Modelu – Delta Dobrogea Tulcea 1-3 (D. Ene 23′ / Vezan 54′, Jianu 87′, 90+3′)
Viitorul Domnesti – Metaloglobus Bucuresti 2-4 (Ghenovici 44′, 77′ – pen.), N. Mitea 54′, St. Stanga 81′)
CSM Olteniţa – Dinamo II 3-6 (I. Dumitrescu , M. Zaharia (doua) / Ricky van Haaren (trei), P. Petre, P. Radu, R. Vaduva)
Unirea Slobozia – Gloria Popesti Leordeni 1-1 (Ibrian 53′ / V. Dinu 41′)
Petrolistul Boldesti – Juventus Bucuresti 1-1 (Puchea 40′ / Stoienac 90+3 – pen.)
FC Viitorul II – CS Tunari 3-1 (Fl. Coman 32′, 85′, Carlo Casap 87′ – pen. / I. Dedu 64′)
Vointa Snagov sta deoarece Callatis Mangalia s-a retras.

SERIA III

12 septembrie, ora 17:00
SCM Pitesti – CS Afumati 1-2 (David 7′ / Voican 12′, Petculescu 90+3)
FC Voluntari II – Concordia Chiajna II 4-1 (Ad. Balan 30′, Al. Ghita 55′, M. Leasa 85′, Barsan 89’/ A. Zaharia 10′)
Sporting Turnu Măgurele – Urban Titu 2-1 (L. Teleoaca 14′, S. Mitran 48′ / T. Calofir 44′)
Infratirea Harman – Atletic Bradu 2-5 (Pasare 10′, Damian 87′ / Jenaru (douaă), Iamandi (doua), Aria
CN Dinicu Golescu – Sporting Rosiori 1-0 (Ov. Stan 90+3)
Inter Olt Slatina – CS Stefanesti 4-0 (Anghelina 55′, Precup 57′, Ad. Popa 60′, Verdes 73′)
CS Podari – FC Aninoasa 2-1 (I. Serban 34′, Dresca 46′ / Sandulescu 37′)

SERIA IV

11 septembrie, ora 17:00
Magura Cisnadie – CSM Lugoj 0-2
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – ACSO Filiasi 3-1
CNS Cetate Deva – Pandurii II Targu Jiu 0-2

12 septembrie, ora 17:00
Millenium Giarmata – Minerul Motru 0-1 (Ghighilice 72′)
ASU Poli Timisoara – Metalurgistul Cugir 2-0 (Badauta 24′, Guricici 83′)
CS Ineu – FC Hunedoara 1-3 (Filimon 80′ / Bozian 14′, 90+1 – pen., Dragoescu 61′)
Performanta Ighiu – National Sebis 0-1 (Avramescu 43′)
CS U Craiova II sta.

SERIA V

11 septembrie, ora 17:00
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CSM Sighetu Marmatiei 1-0

12 septembrie, ora 17:00
Luceafarul Balan – Sanatatea Cluj 1-2 (M. Bode 87 – pen.) / A. Ceaca 52′, Fl. Dan 62)
Luceafarul Oradea – CS Iernut 3-0 (Balea 74′, 84 – pen., Modan 80′)
Unirea Dej – CS Osorhei 3-2
Unirea Jucu – Industria Galda 0-2 (Frentiu 35′, A. Campean 50′)
ASF Comuna Recea – FC Zalau 5-0 (C. Ciuntu 45′, D. Morar 48′, Ov. Todoscky 79′, D. Sabadus 90′, 90+2 – pen.)
AFC Odorheiu Secuiesc – Avsntul Reghin 2-4 ( Truta 7′, Ad. Luca 25′, Saim 44, Rares Stoica 62′)

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 3

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB381824
2CFR Cluj371716
3CS U Craiova33179
4FC Botosani32189
5FC Viitorul291712
6Astra Giurgiu25176
7Dinamo Bucuresti24175
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2017-3
11Concordia Chiajna1717-4
12OSK Sf Gheorghe1117-20
13Gaz Metan Medias1017-23
14Juventus Bucuresti917-18